Asistent Director Achiziții

Candidatul ideal

Candidatul trebuie să dovedească:
  • cunoștințe foarte bune de operare PC (Microsoft Office, Internet)
  • cunoașterea bună a limbii engleze și/sau germane (scris, vorbit)
  • bune abilități de comunicare și negociere
  • dinamism
  • capacitate de analiză și sinteză
  • colegialitate
  • spirit de organizare
  • atenție
  • spirit de echipă

Descrierea jobului

Principalele sarcini și responsabilități ale postului sunt:
  • Selectarea și transferul informațiilor vitale pentru Directorul de Achiziții, provenite de la furnizori, colaboratori, și alte persoane angajate în firmă
  • Organizarea agendei zilnice a Directorului de Achiziții
  • Însoțirea Directorului de Achiziții în întâlniri de afaceri, delegații, ședinte în cadrul firmei
  • Oferirea suportului în analiza informațiilor și situațiilor pentru deciziile manageriale din compartimentul de Achiziții
  • Întocmirea de notificări și rapoarte solicitate de către Directorul de Achiziții
  • Întocmirea de rapoarte, protocoale, notificări și decizii, în urma ședințelor interne ale departamentului de achiziții și transmiterea acestora către persoanele implicate
  • Întocmirea în format electronic a comenzilor normale către furnizori, în baza unui program predefinit și transmiterea lor spre validare către Directorul de Achiziții
  • Urmărirea stadiului comenzilor din momentul lansării lor și până în momentul recepției în cadrul Euro Narcis și raportarea către Directorul de Achiziții a abaterilor de la plan

Beneficii

  • salariu atractiv
  • apartenență la o echipă de profesioniști
  • posibilitate de dezvoltare personală și profesională
  • telefon, laptop

Obligatoriu*