Gestionar

Candidatul ideal

Cursuri de pregătire:
  • Legislație
  • Gestiune stocuri
Cunoștințe necesare:
  • cunoștințe de contabilitate primară
  • cunoștințe de legislație gestiune stocuri
  • cunoștințe de operare PC (MS Office)
  • cunoștințe operațiuni import / export și vamale
Aptitudini și deprinderi necesare:
  • aptitudine generală de învățare
  • aptitudini de comunicare
  • aptitudini de calcul
  • aptitudinea de a lucra cu documente
  • respectarea instrucțiunilor verbale și scrise
  • constituie avantaj cunoașterea programului WIN MENTOR
Cerințe:
  • inteligență
  • atenție concentrată și distributivă
  • inițiativă
  • spirit organizatoric
  • capacitate de a lucra cu oamenii
  • rezistență mare la stres
  • punctualitate
  • fără antecedente penale

Descrierea jobului

Principalele sarcini și responsabilități ale postului sunt:
  • asigurarea gestionării fizice a stocului de marfă
  • operarea în stoc a mișcărilor de marfă
  • păstrarea documentelor justificative legate de stocuri
  • efectuarea ori de câte ori i se cere a inventarului stocului de marfă
  • participarea activă la operațiunile de încărcare / descărcare a mărfii la / din magazia firmei
  • raportarea către superiorul ierarhic a oricărei neconcordanțe dintre stocul fizic și cel scriptic
  • oferirea de informații în legătură cu stocurile
  • respectarea legislației de gestiune a stocurilor
  • introducerea mărfii în stoc în baza documentelor de intrare
  • efectuarea recepției fizice a mărfii la intrarea în magazia firmei
  • raportarea lunară a rezultatelor activității de gestiune a stocului
  • utilizarea eficientă a spațiului de depozitare a mărfurilor
  • expedierea mărfii către clienți
  • ambalarea și securizarea mărfii în vederea livrării

Beneficii

  • salariu atractiv
  • apartenență la o echipă de profesioniști
  • posibilitate de dezvoltare personală și profesională

Obligatoriu*